Waterpark w Ayia Napa – Cypr

waterparkDo jednych z najpopularniejszych parków wodnych należy Waterpark w Ayia Napa na Cyprze. Został on otwarty w 1996 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Każdego roku odwiedzają go tysiące turystów. Park jest utrzymany w stylu starożytnej Grecji, na każdym kroku można zobaczyć posągi greckich bogów, bohaterów mitów, budowle są ozdobione są kolumnami greckimi. Hasło reklamowe parku „Gdzie mit staje się rzeczywistością” bardzo dobrze oddaje atmosferę jaką zastaje się na miejscu. Turyści mają tutaj do dyspozycji 21 różnego rodzaju zjeżdżalni i różnego rodzajów basenów. Jak na przykład Aphrodite’s Baths czyli basen przeznaczony dla dorosłych, w którym można się doskonale zrelaksować a to wszystko w cieniu posągu samej Afrodyty wyłaniającej się z piany morskiej. Baseny są wyposażone w system hydromasaży, co niewątpliwie sprzyja relaksowi.

Kolejną atrakcją jest zjeżdżalnia Apollo Plunge, która liczy 124 metry. Jest to zamknięta rynna, która wije się licznymi zakrętami i kończy się w basenie. Do zjeżdżania służą jedno lub dwuosobowe pontony. Jest to bardzo popularna zjeżdżalnia rodzinna, można tu swobodnie bawić się z dziećmi.

Kolejna atrakcyjna zjeżdżalnia w Parku Wodnym w Ayia Napa to Aeolos Whirlpool. Ma on kształt leja, przesuwając się po serpentynie spływa się wraz z wodą do basenu. Warto też wybrać się na wysoką i stromą zjeżdżalnie Upadek Ikara, jest ona przeznaczona dla dzieci mierzących powyżej 1,40 m i dla dorosłych.

Dla mniejszych dzieci idealnie nadaje się Labirynt Minotaura, jest to basen z placem zabaw dla dzieci. Basen jest okrągły z wzniesieniem na środku zwieńczonym wodną bańką, po wzniesieniu można się wspinać przytrzymują się zwisających lin, a potem już tylko skok do basenu przez wodną kulę.

Wodny świat w cypryjskim Ayia Napa oferuje coś dla każdej grupy wiekowej. Jeżeli szukasz relaksu to idealnym miejscem będzie leniwa rzeka, w której leniwym nucie można się zrelaksować i odpocząć.

Oprócz atrakcji w postaci zjeżdżalni i basenów, są też bary, restauracje oraz stoiska z pamiątkami.

Cennik:

  • Dzieci do lat 2 gratis
  • Dzieci w wieku 3 – 12:   21 €
  • Dorośli 35 €

Godziny otwarcia:

  • od 1 maja do 30 września: 10.00–18.00
  • Kwiecień i październik: 10.00–17.00

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *