Tropical Islands – Niemcy

tropical_islandsW odległości około 60 km od Berlina mieście jeden z większych parków rozrywki w tej części Europy Tropical Islands. Park został otwarty w 2004 roku, a mieści się w dawnej hali produkcyjnej sterowców. Hala ma 360 m długości, jest wysoka na 107 m, dzięki takiej konstrukcji można ją było podzielić na dwie strefy – egzotyczną i saun. Dodatkowo park został podzielony na różne obszary tematyczne, i tak jest Las Tropikalny, Wioska Tropikalna zbudowana na wzór tych mieszczących na Tajlandii czy Borneo oraz Morze Południowe, które ma kształt zatoki w atolu.

W całym parku panuje stała temperatura, średnio jest to 26 stopni, natomiast temperatura wody oscyluje od 28 do 32 stopni.

Jest to typowy rodzinny park rozrywki, zaprojektowany i skonstruowany w taki sposób, żeby można było przyjemnie się w nim bawić cały dzień. W strefie tropikalnej na obszarze lasu Tropikalnego możemy odpoczywać w otoczeniu około 50.000 roślin należących do 600 różnych gatunków.

Z kolei Wioska Tropikalna to skupisko barów i restauracji, a wszystko to utrzymane w stylizacji dalekiego wschodu. Delektując się pysznym jedzeniem serwowanym z jednych tutejszych barów czy restauracji przez chwilę możemy się poczuć jakbyśmy się przenieśli do Tajlandii czy na Borneo.

Strefa Morza Południowego to piaszczysta plaża, na której nie brakuje również palm, pod którymi można wypoczywać na rozłożonych leżakach. Jednak to co najbardziej przyciąga turystów do tej części to oczywiście zjeżdżalnie czyli Water Slides Tower. Składa się ona z czterech ślizgawek przeznaczonych dla różnych grup wiekowych i odbiorców. Jest ślizgawka rodzinna, na której mknie się w dół na oponach, ale jest i ślizgawka turbo, na którem można osiągnąć zawrotną prędkość około 70 km/h.

Natomiast Laguna Bali to baseny ze sztucznymi falami, z krytymi zjeżdżalniami, a także z miejscami wyposażonymi w hydromasaż. Jest doskonałe miejsce do pływania i relaksowania się.

Tropical Islands w Niemczech to jedyny taki w swoim rodzaju park wodny, w którym możemy przeżyć wakacje życia, nie wyjeżdżając zbyt daleko i mając w jednym miejscu wszystko czego dusza zapragnie do niezapomnianej zabawy podczas urlopu.

Cennik:

  • Strefa Tropikalna – 36 EUR  (dorośli)
  • Strefa Tropikalna – 28,50 EUR (dzieci 6-14 lat)
  • Strefa Tropikalna – 31 EUR  (uczniowie od 15 lat)
  • Dzieci do lat 5 – obie strefy gratis

Zniżki na www.Groupon.pl – sprawdź teraz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *