Tatralandia – Słowacja

Park wodny Tatralandia

Słowacka Tatralandia to największy na terenie centralnej Europy park wodny oferujący niezapomnianą zabawę miłośnikom aktywności. Obiekt funkcjonuje przez cały rok i składa się z dwóch części: zadaszonej oraz odkrytej (letniej). Położenie wśród przepięknych górskich szczytów, na brzegu sztucznego jeziora Liptowska Mara zapewnia zapierający dech w piersiach widok na Zachodnie Tatry.

Baseny, należące do kompleksu parku Tatralandia, wypełnione są leczniczą wodą termalną, wypływającą z głębokości ponad 2500 m, której temperatura wynosi aż 60,7 stopni Celsjusza. Woda mineralna w Tatralandii działa bardzo korzystanie na układ ruchowy oraz oddechowy. Na jego terenie obiektu znajduje się aż 9 całorocznych basenów z siedzeniami do masażu, gejzerami, kurtynami wodnymi, przeciwprądami oraz łóżkami wodnymi. Tatralandia posiada także 26 rur i zjeżdżalni, z czego 6 oddanych jest do użytku przez cały rok.

Za jedną z największych atrakcji uznawana jest Wyspa piratów z Karaibów, czyli tropikalny wellness z basenami, z których podziwiać można krajobraz Tatr. Dużą popularnością cieszy się także Saunowy Świat Celtów, czyli kompleks 21 parowych i wodnych kąpieli oraz saun. Podczas zabawy w Tatralandii warto także wybrać się do Tropical Paradise oraz  Wellness Paradise (specjalnego kompleksu, w którym odbywają się masaże oraz kąpiele i okłady lecznicze). Korzystanie z większości tych atrakcji wiąże się jednak z dodatkowymi opłatami.

Wypoczynek w parku wodnym Tatralandia to wspaniała okazja do relaksu wśród malowniczych, zapierających dech w piersiach widoków oraz leczniczych wód termalnych. Liczne baseny, zjeżdżalnie, masaże oraz pobyt w saunach pozwoli się odprężyć i zapomnieć o otaczającym świecie.

Cennik

  • Dzieci w wieku 3 – 6 lat: 12 €
  • Dzieci w wieku 6 – 12 lat: 17 €
  • Studenci i seniorzy 21 €
  • Dorośli 24 €
  • Bilet rodzinny 52 €

Godziny otwarcia:

  • Lato: 9.00–21.00
  • Jesień: 10.00-21.00

 

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *