Siam Park – Teneryfa

siam-parkSiam Park leży na południu Teneryfy i jest jednym z największych parków wodnych dostępnych obecnie dla turystów. Od początku swojego istnienia, czyli od 2008 roku to wodne królestwo cieszy się niesłabnąca popularnością wśród wycieczkowiczów odwiedzających Teneryfę. Śmiało można powiedzieć, że dla wielu z nich jest on głównym celem przyjazdu. Zasadniczo można powiedzieć, że Siam Park to nie tylko aquapark, jest to właściwie tropikalny raj z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Park rozciąga się na obszarze 185.000 m2, w naturalne krajobrazy zostały wkomponowane budowle i obiekty w orientalnym stylu. Dzięki tutejszym budowlom i atrakcjom mamy szansę poznać tajemnice starożytnego królestwa Tajlandii, do którego jest tu wiele nawiązań, a także doświadczyć mnóstwa emocji, magii, a dla wytrwałych sporej dawki adrenaliny.

Jedną z największych atrakcji parku jest Mekong Rapids czyli półotwarta, bardzo duża rynna przeznaczona do spływu pontonem, który też do małych nie należy. Na takim pontonie mieszczą się cztery osoby. I jeśli lubimy szybką jazdę z zastrzykiem adrenaliny to tego typu rafting jest atrakcja idealną dla nas. Jest to tez atrakcja przeznaczona dla raczej dla dorosłych.
Dla trochę starszych dzieci i dorosłych jest również The Tower of Power czyli olbrzymia wieża, z której rozpoczyna się trwający 6-7 sekund zjazd, z dość dużą prędkością przejeżdżamy przez akwarium, żeby na końcu wylądować w małym basenie.

Zjeżdżalnie, które są dostępne tez dla dzieci (1,25 m) to The Giant, są to dwie symetryczne rynny, w których zjeżdża się pontonem, a na koniec wpada do otwartego leja. Tutaj mamy do dyspozycji pontony dla jednej lub dwóch osób.

Natomiast Dragon to bardzo duża, zamknięta zjeżdżalnia, w której przemieszczamy się w czteroosobowym pontonie. Rynna jest dość długa z kilkoma zakrętami, z jednej rynny wpada się do leja pod smokiem, a całość kończy w basenie.
Z kolei Jungle Snake to system wzajemnie przeplatających się czterech zjeżdżalni, które wiją się wśród dżungli, a ponieważ są odkryte to mamy możliwość podziwiać otaczającą nas przyrodę. Przejażdżka odbywa się na pontonach jedno lub dwu osobowych i kończy w basenie.

The Volcano to nie tylko zjeżdżalnia, ale też mnóstwo efektów świetlnych i dźwiękowych, które podnoszą atrakcyjność zabawy. Inną, dużo bardziej ciekawą zabawą jest wizyta na Naga Racer składającym się z sześciu równoległych torów, a przemierza się je w specjalnych piankowych matach. Rozwija się na nich dość dużą prędkość więc trzeba uważać na dzieci, chociaż zjeżdżalnia jest przeznaczona już dla szkrabów mierzących 1,10 m.

A dla zupełnych maluchów – średnia wiekowa 2 – 3 lata – idealnie nadaje się Lost City. Jest to cała system mostów, wodospadów, zjeżdżalni, a wszystko to przystosowane dla maluchów.

Jeśli zmęczą na zabawy na niezliczonych atrakcjach można odpocząć na Siam Beach, sztucznej plaży przy olbrzymim basenie. Przyjemnie zrelaksować się można również w Mai Thai River spokojnej, leniwie płynącej rzece.

Na terenie parku nie brakuje też barów, restauracji oraz sklepów z pamiątkami.

Cennik

  • Dzieci do lat 3 gratis
  • Dzieci w wieku 3 – 11: 23 €
  • Dorośli 34 €

Godziny otwarcia:

  • od 1 maja do 31 października: 10.00–18.00
  • od 1 listopada do 30 kwietnia: 10.00–17.00

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *