Gardaland – Włochy

gardalandW pobliżu włoskiego Jeziora Garda we włoskiej prowincji Werona na obszarze 60 ha znajduje się park rozrywki Gardaland. Park jest podzielony na trzy grupy tematyczne: fantazja, przygoda i adrenalina. Z racji położenia nad jeziorem zdecydowana większość atrakcji jest z nią powiązana. Nie jest to typowy park wodny, raczej jego połączenie z parkiem rozrywki.

Typowo wodne atrakcje to Colorado Boat czyli szybka jazda łodzią w tunelu, przeznaczona dla dzieci powyżej ósmego roku życia i dla dorosłych. Z kolei Fuga da Atlantide przenosi nas w świat fantazji, podróżując pontonem mamy możliwość podziwiania zarówno starożytnych świątyń, jak i mitycznych postaci. Jest to rozrywka przeznaczona dla trochę starszych dzieci, trzeba mieć wzrost minimum 1.20, aby móc z niej skorzystać. W świat dzikiej dżungli możemy odwiedzić dzięki wyprawie pontonowej w Jungle Rapid. Płynie się w wygodnych kilkuosobowych pontonach w wartkim nurcie rzeki, w czasie przejażdżki pontony wirują. Dzieci mierzące poniżej 1.30 muszą być pod opieką dorosłych.

Jest też szeroka gama atrakcji dla ludzi o mocnych nerwach, dla nich jest przygotowany cały dział w kategorii adrenalina.

Szalona zabawę można zacząć od Blue Tornado, które jest odwróconym roller coasterem, tzn. krzesełka są podwieszone swobodnie pod torem. Tor ma długość 770 m i mknie się po nim z prędkością dochodzącą nawet do 80 km/h. Natomiast Sequoia Adventure to roller coaster, w którym wisi się do góry nogami, a sam tor obraca się o 1800, co zapewnia niezapomniane doznania.

Jest też kolejka Oblivion – The Black Hole, po której mknie się z zawrotną prędkością raz w górę, raz w dół. Tylko najwięksi śmiałkowie mogą się z nią zmierzyć bez obaw, bo przez 566 m mknie się z prędkością około 100 km/h. I nie można zapomnieć o Top Spin czyli bardzo dużym wahadle, które porusza się w różnych kierunkach, a także o Space Vertigo czyli wieży swobodnego spadania. Te dwie atrakcje sprawiają, że nawet najwięksi bohaterowie odczują niepokój w czasie zabawy na nich.

Gardaland to nie tylko park dla dorosłych i większych dzieci, również maluchy znajdą tu bardzo ciekawe atrakcje dla siebie. Małe karuzele takie jak Baby Canoe, Baby Cavalli i Baby Corsaro – czyli diabelski młyna dla maluchów. A gdy dzieci zmęczą się na karuzelach mogą wybrać się na przejażdżkę kolejką Funny Express, a w upalne dni idealny do zabawy będzie Prezzemolo Land czyli plac zabaw w wodzie.

Z innych popularnych parków wodnych we Włoszech poleca się również największy z nich, czyli Mirabilandię. Porównanie tego waterparku z parkiem rozrywki Gardaland znajdziemy na – https://blog.atas.pl/mirabilandia-vs-gardaland/

Godziny otwarcia:

  • Od kwietnia do września 9:00 do 18:00
  • W lipcu i sierpniu do 23:00

Cennik:

  • Dorośli – 35 EUR
  • Dzieci do 10 lat – 29 EUR
  • Dzieci do 1m wzrostu – gratis

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *