Beach Park – Brazylia

beach-park-fortalezaBeach Park to park wodny oraz brazylijski ośrodek turystyczny, położony na plaży w Porto das Dunas w gminie Aquiraz, w regionie Fortaleza. Obszar parku wodnego to 35.000 m². I jest to jedna z czołowych atrakcji turystycznych w kraju, a zarazem największy park wodny w Ameryce Łacińskiej. W skład kompleksu wchodzi park wodny, plaża oraz ośrodek wypoczynkowy. Miejsce to każdego roku odwiedza około miliona turystów.

Atrakcje w aquaparku można podzielić na trzy kategorie – rodzinną, umiarkowaną i ekstremalną.

W tej ostatniej grupie wyróżnia się z pewnością zjeżdżalnia Insano, która ma 41 m wysokości i można tu osiągnąć prędkość 105 km/h. Z pewnością jest to miejsce dla odważnych śmiałków. Kiedy już wejdziemy na samą górę, czyli na wysokość odpowiadającą 14 piętru rozciąga się przed nami niezwykły widok na cały park i ocean.

Kolejną atrakcją w tej kategorii jest Chills, czyli szeroka rynna, której brzegi są ustawione pod kątem dziewięćdziesięciu stopni.

Z kolei Arrepius to grupa pięciu zjeżdżalni, które łączą się ze sobą i kaskadowo przepływa się z jednego tunelu do drugie, aby na końcu wylądować w basenie. Jazda zaczyna się na wysokości 25 m, tunele zjazdowe w zależności od ich położenia są przeznaczone dla jednej, dwóch lub czterech osób, które równocześnie mogą zjeżdżać w tunelu.

Jest też grupa atrakcji przeznaczona dla turystów, którzy chcą się spokojniej pobawić. Należy do nich Czarny Moray, czyli zjeżdżalnia mierząca 67 m długości, 11,2 m wysokości, a jazda nią odbywa się w częściowo w ciemnościach. Kolejną fajnym miejscem jest Atlantis. Ta licząca 17 m wysokości rynna jest idealnym miejscem na szaleństwa z przyjaciółmi, które odbywają się na dwu lub trzyosobowych pontonach.

Hupa & Hopa to połączone rynny, które prowadzą do dość głębokiego, bo liczącego 2,3 m basenu.

Ale o wiele ciekawszym miejscem jest Ramubrinka złożony z siedmiu zjeżdżalń, w którym można szaleć samemu lub we dwójkę. Ten kompleks ma wysokość 24 m a kończy się w basenie.

Najliczniejsza kategoria atrakcji to te przeznaczone dla rodzin z dziećmi.

Arka Noego to kompleks dziesięciu zjeżdżalni, dwóch kaskad, strumieni i wodospadów. Jest to miejsce, gdzie dzieci mogą bezpiecznie się bawić zarówno same jak i z rodzicami. Z kolei Wyspa Skarbów to basen, na którego środku stoi statek ze zjeżdżalniami, wyposażony w armatki wodne, a niewielkiej odległości są również zjeżdżalnie w kształcie smoka.

Cennik:

  • Dzieci mierzące poniżej 1 m wysokości wejście gratis.
  • Dzieci mierzące powyżej 1 m wysokości – 170 R$
  • Dorośli – 180 R$

Park jest otwarty przez cały rok.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *