Area 47 – Austria

Waterpark Area 47

Area 47 to jeden z największych i zarazem najbardziej znanych parków wodnych na całym świecie. Tu bawią się świetnie zarówno osoby kochające aktywny wypoczynek nad wodą, jak i ci, którzy przede wszystkim uwielbiają góry. Miejsce to ucieszy te mniejsze i te nieco większe dzieci, które kochają szaloną zabawę.

Area 47 znajduje się w austriackich Alpach, a dokładniej przy wjeździe do doliny Otztal w Tyrolu. Ten ogromny plac zabaw utworzono wśród naturalnego parku krajobrazowego,  w którym również nie brakuje atrakcji, zwłaszcza dla osób kochających aktywny wypoczynek. Nazwa Area 47 wywodzi się od jej położenia, ulokowana jest ona bowiem na 470N równoleżniku.

W miejscu tym, idealnym do szalonej zabawy, czeka naprawdę wiele niesamowitych atrakcji. Jedną z nich jest lina, która znajduje się na wysokości 30 metrów nad wodą, na której można się przejść i sprawdzić swój zmysł równowagi. Świetne doznania czekają także na 400-metrowej tyrolce o nazwie „Flying Fox”, która mknie niczym strzała.

Zapewne tylko najodważniejsi spróbują zjeżdżalni Powerfun, która posiada ciekawy odcinek swobodnego spadania, czy też huśtawki Megaswing ulokowanej nad rzeką Otztaler Ache i Inn. Dodatkowymi wspaniałościami na pewno okażą się ścianka wspinaczkowa z trasami, które posiadają pomiar czasu czy znajdujący się niedaleko parku wodnego tor gokartowy.

Wejście do obiektu jest bezpłatne dla dzieci poniżej 6 roku życia. Dla dorosłych w sezonie (czyli od czerwca do września) to około 25 euro. Park wodny otwierany jest o godzinie 10:00, a zamykany o 19:00 i jest czynny cały rok.

Cennik

  • Dzieci do lat 6 gratis
  • Dzieci w wieku 6 – 16 lat: 14 €
  • Dorośli 23 €

Godziny otwarcia:

  • Cały rok: 10.00–19.00

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *