Aquaventure Atlantis – Dubaj

aquaventurePark wodny Aquaventure Atlantis znajduje się w Dubaju i zajmuje powierzchnię 17 hektarów. Cieszy bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród rodzin z dziećmi. Całość parku została tak pomyślana, aby można było skorzystać z różnych atrakcji praktycznie nie wychodząc z wody. Do głównych atrakcji należy liczący 27,5 m Leap of Faith, ta prawie pionowa ściana nadaje się dla odważnych śmiałków, spływa się po niej aż do laguny pełnej groźnych rekinów. W Wieży Posejdona spłyniemy na pontonach przez serpentyny tuneli wprost do wody. Jest to sporych rozmiarów tunel a pontony, które się w nim wykorzystuje są przeznaczona dla dwunastu osób naraz. Drugą, równie ciekawą atrakcją jest wieża Neptuna, która jest bardzo stroma i wysoka.

Wśród tropikalnej scenerii spływają kaskady rzeki na odcinku 2 km i 300 m, a uatrakcyjniają je liczne rollercoastery i tory, dzięki którym można wznosić się coraz wyżej.

Jeśli znużą nas atrakcje wodne i zapragniemy odpoczynku to do dyspozycji jest prywatna 700-metrowa plaża, w pobliżu, której jest i basen.

Oprócz basenów, torów i zjeżdżalni na miejscu nie brakuje barów i restauracji. Infrastruktura jest tak przygotowana, że można tu spędzić cały dzień, a nawet kilka dni i nie będziemy się nudzić.

Co ciekawe w obrębie parku wodnego Aquaventure Atlantis w Dubaju znajduje się również Zatoka Delfinów. Jest to największy rezerwat tych niesamowitych stworzeń.

Godziny otwarcia:

  • latem od 11:00 do 18:00
  • zimą od 11:00 do 17:00

Cennik:

  • Dzieci do lat 2 wstęp – gratis
  • Dzieci o wzroście poniżej 1,1 m – 205 AED
  • Dorośli – 250 AED

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *