Aqualand El Arenal – Majorka

aqualand-majorkaW niewielkiej odległości od stolicy Majorki Palma de Mallorca znajduje się park wodny Aqualand El Arenal. Park jest znany z wysokich i bardzo stromych zjeżdżalni, których tu nie brakuje. Te budzące największe emocje to Kamikaze, Czarna dziura, Ogon diabła czy Anakonda. Zjeżdżalnie są tak skonstruowane, aby dostarczać jak największych emocji. Niektóre z nich składają się z dwóch równoległych torów, co sprawia, że oprócz szalonej i szybkiej jazdy, dochodzi element rywalizacji.

Z kolei Anakonda to dwie początkowo idące równolegle rynny, które niżej wiją się niezliczonymi serpentynami i zakrętami, zupełnie jak ciało węża. Dla naprawdę odważnych i żądnych przygód jest Czarna dziura. Zjeżdżalnia to rodzaj leja, całkowicie czarnego i nieprzepuszczającego światła. Jazda nim zaskakuje na każdym kroku, ponieważ nie wiadomo, co będzie się działo za kolejnym zakrętem.

W Aqualand El Arenal jest też basen dla surferów, został on tak skonstruowany i wyposażony w urządzenia wywołujące sztuczne fale, że miłośnicy surfingu będą się tu znakomicie bawić.

W tym parku wodnym na Majorce jest tu też strefa dla dzieci, z atrakcjami przeznaczonymi dla nich. Są to baseny Dziecięcy Raj, Dragoland i Polinezja. Znajdują się w nich zjeżdżalnie i ślizgawki, tematycznie powiązane z poszczególnymi basenami.

Jeśli zmęczą nas zjeżdżalnie i serpentyny torów możemy przenieść się do spokojniejszego regionu, gdzie są jacuzzi, w których można z przyjaciółmi lub samemu zrelaksować się i przyjemnie odpocząć. Warto też wybrać się na przejażdżkę pontonami po rzece Kongo.

Godziny otwarcia:

  • maj, czerwiec i wrzesień od 10:00 do 17:00
  • lipiec i sierpień od 10:00 do 18:00
  • Park jest czynny od maja do października.

Cennik:

  • Bilety dla dorosłych i dzieci o wzroście powyżej 1.40 m – 28,00 €
  • Dzieci o wzroście 1.10 m do 1.40 m – 18,50 €
  • Dzieci o wzroście 0.90 m do 1.10 m – 10,00 €

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *