Aqua Fantasy – Turcja

aqua-fantasy-turcjaW Turcji w odległości około 10 km od Kusadasi znajduje się bardzo duży park wodny Aqua Fantasy. Jest to idealne miejsce szczególnie dla rodzin z dziećmi, ale jeśli jesteśmy amatorami zabaw w wodzie to z pewnością spędzimy tutaj bardzo przyjemnie czas na zabawie i szaleństwach w wodzie.

Dla amatorów adrenaliny i mocnych przeżyć są przeznaczone zjeżdżalnie takie jak Master Blast, Anaconda, Czarna dziura.

Master Blast to dość wysoka zjeżdżalnia, która składa się z plątaniny tuneli, w których rozwija się sporą prędkość w czasie zjazdu, aby na końcu wylądować w basenie.

Anaconda ma 135 m długości i zjazd nią trwa około 30 s, a odbywa się w pontonach pojedynczych, dwu lub trzyosobowych, w zależności od naszych upodobań. Czarna dziura to plątanina zamkniętych, całkowicie czarnych tuneli. Jest to rozrywka dla naprawdę odważnych wielbicieli wodnych przygód. Tunele są całkowicie czarne i w ogóle nie przepuszczają światła, co sprawia, że nie wiadomo jaka niespodzianka czeka nasz za zakrętem. Z kolei Super Bowl ma kształt ogromnego leja, spływa się po nim zataczając koła, aby na koniec wpaść przez otwór na dole do basenu.

Fajną i relaksującą przygodą są Wave Pool, czyli baseny, w których cyklicznie jest uruchamiana sztuczna fala. Unosimy się swobodnie na wodzie w pływającym pontonie, od czasu do czasu przesuwania kolejną napływającą falą.

Dla dzieci są przeznaczone osobne baseny, w których nie brakuje pirackich statków, ośmiornic, krokodyli, jest też łódź podwodna, ośmiornica i wieloryb.

Park jest czynny od połowy maja do połowy października w godzinach od 10:00 do 18:00.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *